Laboratorium gemmologiczne – Pollabo

Blogs

Diamenty i kamienie szlachetne

Diamenty i inne kamienie szlachetne są cenione za swoją piękność i wartość. Diamenty są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie i są często wykorzystywane w biżuterii. Są
one uważane za symbole miłości i wieczności, dlatego też często wykorzystywane są w produkcji biżuterii i zegarków wysokiej klasy renomowanych firm jubilerskich i zegarmistrzowskich.
Wśród kamieni szlachetnych wyróżnić, tzw. „Wielką Czwórką”, do której zaliczamy rubiny, szafiry, szmaragdy i diamenty. Kamienie szlachetne są często cenione przez kolekcjonerów na całym świecie. Kamienie szlachetne stanowią również znaczące elementy wielkich kolekcji światowych projektantów modowych.

Diamenty i kamienie szlachetne mają swoje zalety, takie jak:

  • Piękno: Diamenty są uważane za "królowe kamieni szlachetnych" są uważane za jedne z najpiękniejszych kamieni szlachetnych na świecie
  • Twardość: Diamenty są jednymi z najtwardszych substancji na ziemi, co oznacza, że są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Wykorzystywane są również często w specjalistycznych urządzeniach i maszynach. Są cenione oraz niezbędne w specjalistycznych urządzeniach medycznych, np. wiertłach, frezach…
  • Wartość: Diamenty są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie, są doskonałą lokatą i kapitału, nie tracącą na wartości podczas zawirowań na globalnych rynkach (nie podlegającą wahaniom związanych z inflacją).

Reasumując, diamenty i kamienie szlachetne są cenione za swoją piękność i wartość. Diamenty są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie i są często wykorzystywane w biżuterii i zegarkach światowych marek. Kamienie szlachetne są cenione przez kolekcjonerów i są doskonałą lokatą kapitału. Łatwe do przechowywania i zbycia w sytuacjach życiowych. Stanowią dowód na wysoki prestiż oraz nie ulegają degradacji.

Lokata kapitału w kamienie szlachetne jest pewna oraz trwała. Kamienie szlachetne nie wymagają konserwacji oraz specjalnych warunków przechowywania, jak na przykład dzieła sztuki. Lokata w kamienie szlachetne nie wymaga dużych nakładów gotówki, każdy może pozwolić sobie na zainwestowanie mniejszych lub większych zasobów. Lokata jest długoterminowa, jednak zważywszy na historię transakcji, od lat 70-tych ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego zawsze odnotowuje pozytywną stopę zwrotu.