Laboratorium gemmologiczne – Pollabo

Cennik

Laboratorium POLLABO – certyfikatów jakości dla diamentów i brylantów

Certyfikacja diamentu, brylantu

Laboratorium POLLABO specjalizuje się w wystawianiu certyfikatów jakości dla diamentów i brylantów. Mając nasz CERTYFIKAT diamentu osoba biegła w handlu tym kruszcem, czyli popularnie zwany „diamantaire” będzie w stanie w prosty i rzetelny sposób dokonać analizy wartości danego kamienia szlachetnego.

Certyfikacja diamentu

Kiedy zatem powinniśmy się postarać aby nasz diament miał certyfikat? Otóż każdy większy diament powinien takowy certyfikat posiadać. Przyjmuje się, że do certyfikacji mają trafić diamenty powyżej pół karata. Posiadanie owego certyfikatu daje gwarancję jakości oraz autentyczności danego diamentu.

Certyfikacja brylantu

Część z Państwa może zadawać sobie jednak pytanie – czy certyfikat jest mi rzeczywiście potrzebny? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Potwierdzenie autentyczności brylantu i jego parametrów jest niezwykle istotne podczas odsprzedaży. Bez certyfikatu możemy spotkać się z odmową przyjęcia naszego brylantu. Dodatkowo certyfikat jest bardzo przydatny podczas wyceny – znając parametry brylantu i czynniki rynkowe można bardzo dokładnie określić jego wartość. Na sam koniec jeżeli zamierzamy ubezpieczyć nasz cenny kamień to musimy mieć na uwadze, że firmy ubezpieczeniowe mogą nam odmówić tego rodzaju usługi jeżeli nie posiadamy certyfikatu autentyczności.

Poprzez wpisanie na naszej stronie internetowej numeru certyfikatu, Państwa oczom ukażą się szczegółowe informacje o danym kamieniu. Jest to właśnie nic innego jak certyfikat brylantu. Należy mieć na uwadze, że każdy oryginalny certyfikat musi pojawić się w wynikach wyszukiwarki certyfikatów na stronie internetowej. W przeciwnym wypadku certyfikat jest zwyczajnie fałszywy.