Laboratorium gemmologiczne – Pollabo

O Nas

Laboratorium POLLABO – Laboratorium Gemmologiczne

Jesteśmy pasjonatami, odkrywamy piękno kamieni szlachetnych i potrafimy ocenić ich wartość, uczymy się od najlepszych na świecie i tę trudną gemmologiczną wiedzę pragniemy wykorzystać dla dobra ludzi. Certyfikujemy kamienie szlachetne oraz określamy ich wartość w oparciu o standardy światowe. Uczyliśmy się i nadal pogłębiamy wiedzę w najlepszych na świecie laboratoriach gemmologicznych od światowej sławy znawców i ekspertów.

Laboratorium POLLABO

Laboratorium POLLABO, jako PROFESJONALNA JEDNOSTKA W POLSCE związana z branżą DIAMENTÓW i ich CERTYFIKACJĄ potrafi  wykonać badania w oparciu o najwyższe światowe standardy  ustanowione mi.in przez największe organizacje związane z diamentami i kontrolujące ich obrót, m.in CIBJO, RAPAPORT, DE BEERS i.in. Wcielamy w Naszej pracy sugerowany przez nich właściwy   kodeks etyki. Jesteśmy przekonani, że również jako  jedni z
niewielu w Polsce wykrywamy metody syntez i poprawiania diamentów m.in HPHT, CVD. Zapewniamy Państwu wysokospecjalistyczne badania zaakceptowane przez branże odpowiadające standardom GIA  – przez co używane przez konkurencję oznaczenia w celu określenia m.in barwy, proporcji,  naturalności DIAMENTU mogą być  bezwartościowe i mylące. Nasze profesjonalne podejście do pracy pozwala nam używać nazewnictwa  4C świadomie.

Jesteśmy pasjonatami. Nasze zainteresowania kierują się przede wszystkim ku niesamowitym bogactwom ziemi, klejnotom rzadkim i można by rzec, niezwykłym. Kamienie szlachetne (diamenty, a odpowiednio oszlifowany nosi nazwę brylant) bowiem powstają w głębokich warstwach płaszcza ziemi w warunkach ogromnych ciśnień i temperatur, tworzyły się tysiące lat, by teraz cieszyć nasze oczy…

Misternie oszlifowane diamenty ukazują nam całe swoje piękno. Aby powstał jeden tylko kamyczek musi zaistnieć szereg niezwykłych okoliczności i zdarzeń, które tylko pojawiając się w odpowiedniej kolejności pozwalają na uzyskanie procesu krystalizacji gazów w cudowne kamienie szlachetne mieniące się wszystkimi barwami tęczy. Rubinowe ogniste czerwienie, szmaragdowe zielenie, szafirowe błękity cieszą nasze oczy blaskiem i kolorem…

Kamienie szlachetne są niczym kwiaty – kolorowe i piękne, ale w przeciwieństwie do kwiatów bardzo trwałe… Cuda natury, które rodzi ziemia… Od zawsze fascynowały ludzi, a pozwolić sobie na nie mogli tylko najzamożniejsi. Dziś są dostępne dla wszystkich, a wyobraźnia ludzka pozwala uchwycić ich piękno i zachować na kolejne setki lat…

Dlaczego warto...

POLLABO jest jedyną i pierwszą w POLSCE firmą, oferującą tego rodzaju usługi w wymiarze komercyjnym, zachowując najwyższy światowy poziom świadczeń. Zajmujemy się profesjonalną oceną, certyfikacją i wyceną DIAMENTÓW, KAMIENI KOLOROWYCH oraz BIŻUTERII.

Dostarcz swój kamień

Twój kamień jest u nas bezpieczny

Dokonamy kompletnej analizy

Wystawimy światowej klasy CERTYFIKAT

Analiza i wycena
z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii

Laboratorium POLLABO świadczy profesjonalne usługi w zakresie wyceny biżuterii, określenia parametrów kamieni szlachetnych- brylantów i kamieni kolorowych.

Certyfikat diamentu

Przeprowadzanie analizy i badania, które pozwoli określić klasyfikację kamieni wartościowych jest jedną z podstaw oszacowania ich wartości. Wiele osób poszukuje również sposobu na potwierdzenie szlachetności materiału. Jedną z uznawanych w branży metod jest nadanie certyfikatu diamentom, które pozytywnie przeszły przez etap klasyfikacji. Jesteśmy podmiotem uprawnionym do wystawienia tego typu potwierdzenia – zarówno w formie elektronicznej (jest to wówczas dokument przechowywany w naszej bazie danych), jak i papierowej (unikalne znakowanie, znak wodny, plomba i kod kreskowy).

Nasze certyfikaty spełniają surowe normy międzynarodowe.

Certyfikaty

Zapraszamy do współpracy oraz korzystania z naszych usług. U nas możecie Państwo uzyskać najlepsze w Polsce certyfikaty kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich. Kamienie szlachetne wysokiej jakości są wspaniałą inwestycją z dodatnią stopą zwrotu.

Inwestycja

W niepewnych czasach złoto, brylanty, diamenty są pewną lokatą kapitału, który można w każdej potrzebie szybko pozyskać. Wysoka wartość kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich z kamieniami szlachetnymi stwarza poczucie komfortu i bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej Rodziny.

Najwyższy standard

Zainwestuj w kamienie szlachetne, wykonaj u nas certyfikaty swojej biżuterii… Dzięki
certyfikatom naszej firmy masz pewność, że rodzaj i wartość posiadanych kamieni
jubilerskich jest oceniona zgodnie ze światowymi standardami w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Opinie na temat naszych usług

Jesteśmy pasjonatami, odkrywamy piękno kamieni szlachetnych i potrafimy ocenić
ich wartość, uczymy się od najlepszych na świecie i tę trudną gemmologiczną wiedzę
pragniemy wykorzystać dla dobra ludzi.