Laboratorium gemmologiczne – Pollabo

Oferta laboratorium gemmologicznego

Zapraszamy do zapoznania się z usługami naszego laboratorium gemmologicznego

Laboratorium
Gemmologiczne

Usługi

Certyfikacja diamentu, brylantu

Laboratorium POLLABO specjalizuje się w wystawianiu certyfikatów jakości dla diamentów i brylantów. Mając nasz CERTYFIKAT diamentu osoba biegła w handlu tym kruszcem, czyli popularnie zwany „diamantaire” będzie w stanie w prosty i rzetelny sposób dokonać analizy wartości danego kamienia szlachetnego.

Certyfikat diamentu

Kiedy zatem powinniśmy się postarać aby nasz diament miał certyfikat? Otóż każdy większy diament powinien takowy certyfikat posiadać. Przyjmuje się, że do certyfikacji mają trafić diamenty powyżej pół karata. Posiadanie owego certyfikatu daje gwarancję jakości oraz autentyczności danego diamentu.

Certyfikat brylantu

Część z Państwa może zadawać sobie jednak pytanie – czy certyfikat jest mi rzeczywiście potrzebny? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Potwierdzenie autentyczności brylantu i jego parametrów jest niezwykle istotne podczas odsprzedaży. Bez certyfikatu możemy spotkać się z odmową przyjęcia naszego brylantu. Dodatkowo certyfikat jest bardzo przydatny podczas wyceny – znając parametry brylantu i czynniki rynkowe można bardzo dokładnie określić jego wartość. Na sam koniec jeżeli zamierzamy ubezpieczyć nasz cenny kamień to musimy mieć na uwadze, że firmy ubezpieczeniowe mogą nam odmówić
tego rodzaju usługi jeżeli nie posiadamy certyfikatu autentyczności.

Poprzez wpisanie na naszej stronie internetowej numeru certyfikatu, Państwa oczom ukarzą się szczegółowe informacje o danym kamieniu. Jest to właśnie nic innego jak certyfikat brylantu. Należy mieć na uwadze, że każdy oryginalny certyfikat musi pojawić się w wynikach wyszukiwarki certyfikatów na stronie internetowej. W przeciwnym wypadku certyfikat jest zwyczajnie fałszywy.

Tak, certyfikat po wygenerowaniu dostępy jest 24h/dobę za pośrednictwmem naszej strony internetowej bezpłatnie. Do jego wyświetlenia niezbędne jest jedynie podanie unikalnego oznaczenia.

Opinie na temat naszych usług

Jesteśmy pasjonatami, odkrywamy piękno kamieni szlachetnych i potrafimy ocenić
ich wartość, uczymy się od najlepszych na świecie i tę trudną gemmologiczną wiedzę
pragniemy wykorzystać dla dobra ludzi.